Správné skladování čokolády

Dnes bychom se rádi podělili o zkušenosti se skladováním čokolády a upřesnili, jak se to s  její trvanlivostí.

Hned na začátek ujišťujeme, že i když na obalech uvádíme minimální trvanlivost čtyři měsíce, samotná čokoláda vydrží i rok. Nižší datum spotřeby volíme proto, že ne všechny přísady vydrží tak dlouho a také nemusí po několika měsících vypadat tak vábně jako těsně po výrobě.
Například sekané ořechy mají tendenci seschnout nebo sušené ovoce se scvrkává a tmavne… Čokoládu si tedy objednávejte asi tak tři týdny před tím, než jí chcete někomu věnovat a když si jí chcete vychutnat sami, neskladujte jí příliš dlouho.

A co bílý až našedlý povlak na čokoládě?
Tak ten není ani trochu na závadu. Povlak vznikne tím, že čokoláda prochází proměnlivým prostředím, kdy se střídá teplo a chlad a čokoláda měkne a tuhne, měkne a tuhne a s tím se rozpouští a tuhnou i tuky, které jsou v čokoládě obsažené.
Našedlý povlak tedy je spíše otázkou estetiky než poživatelnosti, ale dá se tomu zároveň dobře zabránit tím, že čokoládu nevystavíte teplotám nad doporučených 20°C.Komentáře k článku “Správné skladování čokolády”

Napsat komentář


Pro Tvůj slavnostní den také vyrábíme svatební čokoládu – tabulková čokoláda s posypy a fotkou na jedlém papíře, miničokoládky a belgické pralinky…

Věnujte něco originálního svým zaměstnancům nebo obchodním partnerům – čokoládu s přísadami na přání v krabičce s Vaším logem a vlastním potiskem…

Na tomto místě může býi i Vaše
reklama nebo odkaz na Váš ko-
merční článek…my-choco | moje čokoláda